MÜLTECİ DESTEK DERNEĞİ


REFUGEE SUPPORT CENTER

Destek Hattı: +90 312 427 27 02

MUDEM

Mülteciler ve Vatandaşlar 8 Martta Hep Beraber Kapadokya'da.

8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ
VIII. KAPADOKYA KADIN BULUŞMASI
MÜLTECİLER VE VATANDAŞLAR HEP BERABER KAPADOKYA’DA

MUDEM (RSC) KAPADOKYA’DA DÜNYA KADINLAR GÜNÜNÜ KUTLADI…

"Bir kadın olarak benim ülkem yoktur,
Bir kadın olarak tüm dünya benim ülkemdir."

Virginia Woolf

VIII. Kapadokya Kadın Buluşması
Sığınmacılar ve Göçmenlerle Dayanışma Derneği (SGDD) öncülüğünde, Nevşehir Kapadokya Kadın Dayanışma Derneği ile işbirliği içerisinde ilki 2008 yılında Kapadokya Kadın Buluşması adı ile yapılan geziye bu yıl da mülteci ve sığınmacı kadınların yanı sıra Nevşehir, Kayseri, Niğde ve Kırşehir illerinde kadınlara yönelik faaliyet gösteren Sivil Toplum Kuruluşları kadın temsilcileri ve bazı vatandaşların da yer almasıyla, daha geniş bir katılımla gerçekleşti.


Bu yıl sekizincisi gerçekleştirilen ve gelenekselleşen Kapadokya Kadın Buluşması'nın, sığınmacı ve mülteci kadınları, vatandaşları ve kadın hakları adına faaliyet gösteren çeşitli sivil toplum kuruluşu temsilcilerini bir araya getiren etkinlikler için örnek oluşturması hedeflenmektir. Dünya Kadınlar Günü çerçevesinde gerçekleştirilecek Kapadokya gezisi ile aynı sorunları yaşayan yüzlerce sığınmacı ve mülteci kadın ve vatandaşların ortak amaçlar doğrultusunda dayanışma sağlayabileceği bir zemin oluşması hedeflenmektedir.

MUDEM BU YIL SGDD-ASAM, KAPADOKYA KADIN DAYANIŞMA DERNEĞİ (KAPKAD) İLE İŞBİRLİĞİ İÇERSİNDE ORGANİZASYONA DESTEK VERDİ.

ORGANİZASYONA DESTEK VEREN, SGDD, KAPKAD, İNGİLTERE ANKARA BÜYÜKELÇİLİĞİ VE , WHH ( WELT HUNGER HILFE) ‘YE TEŞEKKÜRLERİMİZİ SUNARIZ.

2015 Kapadokya Kadın Buluşması